Uzależnienie od kredytów gotówkowych

W całym kraju są teraz miliony ludzi, którzy zaciągnęli kredyty gotówkowe online i są winni pieniądze pożyczkodawcy. Wiele z tych osób mogło skorzystać z tej opcji jako jednorazowej. Być może, przeliczyli swoje miesięczne kredyty hipoteczne i zdali sobie sprawę, że nie będą mieli gotówki na zapłacenie rachunków w tym miesiącu. A może po prostu przeludli i zostawiali mniej pieniędzy, niż potrzebowali. To nie jest problem, a wypłata pożyczki może być rozwiązaniem, którego potrzebują ci ludzie.

Są inni, którzy pożyczyli, i to nie pierwszy raz, kiedy skorzystali z pożyczki do wypłaty. W rzeczywistości są ludzie, którzy są całkowicie uzależnieni od tych pożyczek, aby ich finanse były „zdrowe”. Może się tak zdarzyć, ponieważ znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i znaleźli się w spiralach zadłużenia. Możliwe też, że wydają po prostu o wiele więcej, niż mogą sobie pozwolić. Tak czy inaczej, zależność od wypłaty pożyczki jest niebezpieczną sytuacją, która może poważnie zaszkodzić twoim finansom. Jednak wiele osób nie ma pojęcia, że ​​doszli do punktu, w którym są uzależnieni od pożyczek gotówkowych.

Szybkie pożyczki już teraz

Z natury pożyczki do wypłaty są szybkie. Szybka aplikacja online, szybka decyzja i finansowanie w tym samym dniu – większość kredytodawców to zaoferuje.

Są więc bardzo łatwe w użyciu, nie przerywając myślenia, jeśli jest to właściwy wybór. Ktoś, kto ma uzależnienie od wypłaty pożyczki, może z łatwością ubiegać się o szybkie pożyczki teraz, gdy odczuwa potrzebę większej ilości gotówki, co sprawia, że ​​trudno się z niej wyrwać. Ale jak możesz powiedzieć, czy naprawdę jesteś uzależniony?

Jak rozpoznać uzależnienie od wypłaty pożyczki

Jak rozpoznać uzależnienie od wypłaty pożyczki

Pożyczanie wypłaty pożyczki kilka razy w roku nie oznacza, że ​​jesteś zależny od tej konkretnej formy ulgi finansowej. Oznacza to, że należy rozważyć dostosowanie rocznego budżetu. A może po prostu pracujesz, aby zmniejszyć to, co płacisz na rachunkach przez cały rok. Jeśli możesz zmniejszyć kwotę, którą wydajesz, powinieneś zauważyć, że łatwo jest zapłacić to, co jesteś winien, bez pożyczania pieniędzy. Ogólnie jednak pożyczanie pożyczki do wypłaty kilka razy nie jest końcem świata. Kiedy ciągle używasz tej formy ulgi, zaczynają się pojawiać problemy. Jeśli zawsze będziesz potrzebować pożyczki na spłatę gotówki, aby spłacić rachunki lub zadłużenie, jesteś zbyt wysoki. Musisz zaostrzyć budżet i wyciąć rzeczy, których nie potrzebujesz i na które nie możesz sobie pozwolić.

Najgorszy scenariusz polega na tym, że pożyczasz wypłatę pożyczki na spłatę pożyczki. Tak zaczyna się spirala zadłużenia, a na niebezpiecznym zboczu trzeba być. Pożyczając pożyczkę do wypłaty już spłaconego długu, osiągnąłeś punkt, w którym zawsze będziesz winien komuś pieniądze. Jest również prawdopodobne, że kwota, którą jesteś winien, rośnie za każdym razem. Jest to prawdziwa forma zależności od wypłaty pożyczki.

Po co jest pożyczka?

Po co jest pożyczka

Musisz również pomyśleć o tym, za co również płacisz. Jeśli korzystasz z pożyczki raz lub dwa razy w roku, aby zapłacić rachunki, można to uznać za akceptowalne. To nie jest najlepsza sytuacja, ale też nie jest najgorsza. Jednakże, jeśli korzystasz z pożyczek wypłaty, aby zapłacić za rzeczy takie jak prezenty lub święta, jesteś w niebezpieczeństwie. Nie ma powodu, aby w tym przypadku wypożyczyć pożyczkę, ponieważ nie potrzebujesz tego, co kupujesz. Po prostu tego chcesz. W tym momencie wierzysz, że wypłata pożyczki to sposób na zapłacenie za rzeczy, na które cię nie stać. To pomyłka, ponieważ w końcu zaczniesz używać ich coraz więcej, aby płacić za rzeczy, które chcesz, ale nie mogą sobie pozwolić, a kiedy przyjdzie czas na spłatę, będziesz miał kłopoty.

Dlatego też, podczas gdy pożyczki do wypłaty mogą być przydatne, mogą nie być najlepszym rozwiązaniem i są dość niebezpieczne. Podobnie jak w przypadku narkotyków, łatwo się wciągnąć, a wkrótce zaczniesz odczuwać swędzenie w związku z kolejną poprawką. Istnieją inne rozwiązania problemów finansowych, które warto rozważyć.

Środki zaradcze na uzależnienie od wypłaty pożyczki

Środki zaradcze na uzależnienie od wypłaty pożyczki

Jak już wspomnieliśmy, trzeba pomyśleć o przyjęciu nowego budżetu, aby żyć, jeśli zauważysz, że ciągle korzystasz z pożyczek do wypłaty. Nawet jeśli od czasu do czasu korzystasz z tej metody pomocy finansowej, zarządzanie budżetem jest czymś zasadniczym. Możliwe, że w ogóle nie masz budżetu na życie. Jeśli tak jest, teraz jest czas, aby o tym pomyśleć. Planowanie budżetu jest łatwiejsze niż myśli większość ludzi. Musisz tylko wziąć pod uwagę to, co musisz zapłacić za każdy miesiąc. Oblicz całkowity dochód minus całkowite wydatki i spójrz na wyniki. Jeśli jest ujemna, konsekwentnie przepłacasz i dostaniesz głębszy dług. Czas przestać zaciągać pożyczki i pracować nad zmniejszeniem wydatków. Jeśli twoja odpowiedź była pozytywna, to jest kwota pieniędzy, jaką opuścisz każdego miesiąca. Powinieneś go trochę zaoszczędzić, a resztę można wykorzystać, by zapłacić za rzeczy, które chcesz lub pragniesz.

Nadmierność

Inni ludzie używają krótkoterminowej pożyczki na złe kredyty, ponieważ znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Możesz skorzystać z pożyczki do wypłaty, jeśli masz okres zwolnienia. Natychmiast pojawia się problem z tym, ponieważ pożyczki do wypłaty są przeznaczone na płatność z następną wypłatą. Jeśli nie wiesz, że masz kolejną wypłatę w przyszłym miesiącu, wypłata pożyczki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego zawsze powinieneś oszczędzać pieniądze na deszczowe dni. W ten sposób, jeśli kiedykolwiek spotkasz się z redundancją, będziesz miał oszczędności, aby wrócić. Jeśli straciłeś pracę, sprawdź nasz przewodnik po utracie pracy. Zawiera wszelkiego rodzaju informacje, które będą dla Ciebie przydatne i użyteczne.

Fundusz nadzwyczajny

Ponadto warto zastanowić się nad ratowaniem funduszu rezerwowego. Fundusz rezerwowy to określona suma pieniędzy, którą możesz wykorzystać, zanim wydasz swoje oszczędności. Powinieneś dążyć do uzyskania funduszu na nieprzewidziane wydatki, który będzie Ci towarzyszył w ciasnym budżecie przez nie mniej niż sześć miesięcy.

Uzależnienie od kredytów gotówkowych – wiedząc, kiedy przestać