Co musisz wiedzieć teraz o pożyczkach do wypłaty

Pożyczki gotówkowe to pożyczki krótkoterminowe, które często są wykorzystywane do pokonywania trudnych warunków. Niestety, istnieje bardzo niewiele sytuacji, w których pożyczki te są w rzeczywistości pomocne. Przed skorzystaniem z nich upewnij się, że rozumiesz koszty i ryzyko. Ta strona zawiera krótki przegląd działania pożyczek do wypłaty oraz pomysły na ich uniknięcie.

Co to są pożyczki do wypłaty?

Co to są pożyczki do wypłaty

Pożyczki gotówkowe to niewielkie pożyczki, których możesz użyć, gdy chwilowo nie masz pieniędzy.

Najczęściej wypłaty pożyczki to pożyczki krótkoterminowe (dwa tygodnie) za niewielką kwotę (kilkaset dolarów). Aby uzyskać pożyczkę do wypłaty, zwykle wypisujesz czek na kwotę, którą pożyczasz – plus opłatę. Możesz zostawić czek z pożyczkodawcą i spieniężają go, gdy będziesz gotowy do spłaty.

Jeśli nie możesz spłacić swojej wypłaty w terminie, możesz czasami „przerzucić ją”, aby pożyczka została przedłużona. Nie musisz go spłacać, ale opłaty gromadzą się. Niektóre stany regulują rolowanie – albo je zakazują, albo ograniczają liczbę odnowień.

Pożyczki gotówkowe są czasami wprowadzane do obrotu jako pożyczki „bez sprawdzania zdolności kredytowej”. Nie potrzebujesz dobrych wyników kredytowych (ani żadnej historii kredytowej), a uzyskanie „zatwierdzenia” jest łatwe w porównaniu z bardziej tradycyjnymi pożyczkami. W rezultacie są popularne wśród osób borykających się z trudnościami finansowymi.

Koszty pożyczek do wypłaty

Ogólnie rzecz biorąc, pożyczki do wypłaty są niezwykle drogie.

W efekcie płacisz roczną stopę procentową (pens), która może wynosić kilkaset procent. Na przykład możesz zapłacić 20 USD, aby pożyczyć 100,00 USD przez dwa tygodnie. Konsorcjum konsumentów w Ameryce ma kilka fajnych obliczeń porównujących wypłaty pożyczek z alternatywami. Pokazują one, że zapłaciłbyś około 426% kwietnia za pożyczkę do wypłaty, ale wypłacanie pensji powyżej 1000% nie jest niespotykane.

Problemy z płatnościami

Problemy z płatnościami

Główną pułapką z pożyczkami do wypłaty jest ich koszt. Ze względu na bardzo wysokie opłaty, nie pomagają one rozwiązać rzeczywistego problemu. Jeśli masz problemy finansowe, wypłaty pożyczki mogą tylko pogorszyć sprawę. Płacisz naprawdę wysoką stopę procentową, co oznacza, że ​​twoje wydatki właśnie rosną. Jako strategia krótkookresowa – może raz lub dwa razy w życiu, jeśli tak – wypłaty pożyczki pozwolą ci przejść przez nieokreślony plan. Na przykład możesz potrzebować naprawy awaryjnej samochodu, aby móc dalej pracować i zarabiać. Jako długoterminowa strategia, pożyczki wypłaty ciągną cię.

Możesz wpaść w kłopoty, jeśli wszystko wymknie się spod kontroli. Odbijanie czeków, które napiszesz w zakładzie wypłaty pożyczki, może skończyć się Twoim plikiem chexsystems i spowodować naliczenie salda debetowego z twojego banku. Banki i sprzedawcy detaliczni mogą wtedy nie chcieć z tobą pracować. Pożyczkodawca może również pozwać Cię do sądu lub wysłać twoje konto do kolekcji, które zwrócą Ci kredyt. Jeśli nadal wyciągasz pożyczki do wypłaty, zapłacisz znacznie więcej odsetek i opłat niż kiedykolwiek pożyczyłeś. Aby uniknąć tego problemu, dowiedz się, jak na zawsze wydostać się z długu pożyczki.

A co z pożyczkami bankowymi?

A co z pożyczkami bankowymi

Banki przeszły do ​​branży pożyczek do wypłaty, najprawdopodobniej w celu uzyskania większych przychodów.

Podczas gdy tradycyjne pożyczki bankowe (pożyczki, na które musisz się kwalifikować w oparciu o Twój kredyt, dochód i aktywa) mogą być lepszą alternatywą, pożyczki bankowe nie są lepsze niż jakakolwiek inna wypłata pożyczki. Mogą występować pod różnymi nazwami, ale nadal są drogie i ryzykowne.

W rzeczywistości, wypłaty pożyczki od banków mogą być nawet gorsze niż pożyczki, które otrzymujesz w sklepie wypłaty pożyczki. Czemu? Bank ma dostęp do twojego konta czekowego, a ty zgadzasz się na to, aby mogli wyciągnąć środki z twojego konta, aby spłacić pożyczkę. Jeśli chcą swoich pieniędzy (ale nadal musisz spłacać kredyt hipoteczny lub samochód), wezmą go tak szybko, jak tylko będzie on dostępny – zanim będziesz mógł go wydać na inne ważne rzeczy. Kiedy pożyczasz gdzie indziej, możesz mieć większą kontrolę nad tym, jak i kiedy twoje pieniądze się opuszczają.

To nie znaczy, że nigdy nie powinieneś używać pożyczki w banku; korzystanie z jednej z tych pożyczek jest ryzykowne bez względu na to, gdzie ją dostaniesz, i możliwe, że Twój bank może zaoferować lepsze warunki.

Alternatywy dla pożyczek do wypłaty

Zamiast korzystać z pożyczki do wypłaty, rozważ alternatywne rozwiązania:

  • Zbuduj awaryjny fundusz pieniężny na swoim koncie oszczędnościowym (czasami łatwiej powiedzieć niż zrobić)
  • Buduj kredyt, aby móc pożyczać od głównych pożyczkodawców (z umiarem)
  • Zachowaj otwartą kartę kredytową na wydatki nadzwyczajne
  • Uzyskaj pożyczkę z podpisem (lub niezabezpieczoną pożyczkę) ze swojego banku lub unii kredytowej
  • Odbierz pracę w niepełnym wymiarze godzin za dodatkową gotówkę
  • Negocjuj z pożyczkodawcami plan płatności (zapytaj o modyfikację pożyczki)
  • Zbadaj plany ochrony kredytowej na rachunku bieżącym
  • Wypróbuj usługi peer to peer w celu uzyskania lepszej oferty

Czy pożyczki do wypłaty są bezpieczne?

Czy pożyczki do wypłaty są bezpieczne

Pożyczki te mogą łatwo przekształcić się w kosztowny koszmar. Jeśli wypożyczysz ze sklepu pożyczkowego, twoje bezpieczeństwo fizyczne prawdopodobnie nie jest zagrożone w taki sam sposób, jak w przypadku pożyczania rekinów. Większość głównych pożyczkodawców po prostu doda opłaty, skontaktuje się z Tobą, by spróbować zebrać i ostatecznie wszcząć postępowanie prawne przeciwko tobie, jeśli nie zapłacisz. Pożyczki są finansowo niebezpieczne.

Ubieganie się o pożyczki online również jest ryzykowne. Nigdy nie wiesz, komu przekazujesz informacje, a niektóre witryny internetowe nie mają zamiaru pożyczać ci pieniędzy. Mogą gromadzić informacje do sprzedania innym pożyczkodawcom (co oznacza, że ​​będziesz zalany wezwaniami i ofertami – które mogą nie być tak świetne, jak mogłoby się wydawać), lub mogą poszukiwać danych osobowych, które mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości. Zwłaszcza jeśli zostaniesz poproszony o uiszczenie opłaty z góry, być może zaangażujesz się w zwykły stary oszust.

Broniąc pożyczek do wypłaty

Branża pożyczek do wypłaty nie jest nieśmiała w kwestii obrony. Twierdzą, że wypłaty pożyczki mogą być mniej kosztowne niż opłaty za odstąpienie od czeku i programy zabezpieczające przed debetem. Ponadto twierdzą, że wypłaty pożyczki są najlepszym i szybkim sposobem na uzyskanie pieniędzy.

Szybkie pożyczki: jak działają